Referencie | Sebapoznávanie fotografiou

 

Poradenská práca s človekom má u doktora Ľuboša Ďurdiaka hlbší duševný rozmer. Vníma jadro jeho osobnosti a jeho vnútornú energiu, ktoré bývajú ukryté a čakajú na svoje objavenie.

Celosvetové uznanie fotografických prác – Medzinárodná federácia fotografického umenia so sídlom v Paríži pod záštitou UNESCO ocenila tvorivú prácu a eminentné kvality Dr. Ľuboša Ďurdiaka v oblasti jeho fotografického umenia a udelila mu prestížny fotografický titul Artiste FIAP. Zaradil sa medzi svetovú špičku umeleckých fotografov, ktorí svojimi prácami dôstojne reprezentujú a zviditeľňujú po celom svete nielen seba, ale aj svoju rodnú krajinu. Jeho snímky zaznamenali úspech na Slovensku, ale aj v iných krajinách sveta ako je Česká republika, Rusko, Srbsko, Slovinsko, Čierna Hora, Bulharsko, Ukrajina, Nemecko, Veľká Británia, Írsko, Saudská Arábia, Egypt, Bahrain a India. Jeho vybrané umelecké práce sa stali súčasťou svetového kultúrneho dedičstva a sú zaradené do depozitu v Musée de l´Elysée vo švajčiarskom Lausanne. (viac info)

Pridanou hodnotou je spojenie psychológie s fotografickým umením, čím portrétované osoby môžu získať nezabudnuteľný zážitok v rámci svojho sebapoznávania a efektívneho sebastvárňovania. Vytvoril tak originálny poradenský prístup k človeku s názvom „Sebapoznávanie fotografiou“. Cieľom je podporiť rozvoj osobnosti každého, kto si uvedomuje silu psychológie umenia a jej vplyv na vnútorný svet človeka.

Zažite fotografa ľudskej duše a získajte svoj vlastný umelecký fotografický portrét ako kľúč k sebadôvere a sebapoznaniu. Stačí vyplniť Žiadosť o spoluprácu.

Názory a skúsenosti iných nájdete na tejto stránke – referencie.

BENEVITA

 

Vystihnutie skutočných osobnostných čŕt a jedinečnej duševnej energie fotografovanej osoby

Vkus a pohľad človeka na rôzne veci sú naozaj individuálne. Platí to aj o fotografii. Mám rada perfektnú prácu. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému. Ak využijete rady PaedDr. Ľuboša Ďurdiaka, PhD., AFIAP a bude Vás aj fotografovať, budete so sebou spokojný, pretože na fotografii budete presne Vy a nikto iný. Podporí to Vaše sebapoznanie i sebadôveru. A ak by ste sa aj stavali do pozície, ktorá Vám nepatrí, neoklamete ho. Na fotografii uvidíte Vašu autentickú osobnosť.

Páčilo sa mi, že počas fotografovania rozhovorom „vytiahol“ zo mňa tie emócie, ktoré videl, že ma skutočne charakterizujú. Vo výsledných fotografiách je tak cítiť nielen autentické emócie, ale aj zaujímavé psychologické pozadie. Nie sú to iba ateliérové fotografie vybrané zo stoviek sekvencií, ktoré môžu byť pri každom profíkovi dobré; lebo málokedy väčšina bežných fotiek psychologicky charakterizuje aj dotyčnú osobu.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Nie je to iba fotografia herečky, ktorá na požiadanie dokáže ukázať radosť, hnev, vášeň, či smútok, pričom to, akým je skutočným človekom, by zostalo nezachytené.

MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Alexandra Guttmann

 

Na fotografiách je zachytený kus mojej duše, ktorá tvorí to, čo robí človeka človekom. Ešte raz veľmi pekne ďakujem, nielen za skvelé foto, ale aj zážitok!

Výsledné fotografie Dr. Ľuboša Ďurdiaka sú absolútne dokonalé. Každá vyjadruje „inú časť mňa“, no na všetkých sa páčim sebe, ostatným, a zároveň sú prirodzené. V procese fotografovania a v štýle fotografa sa mi jednoznačne páčil individuálny prístup, schopnosť navnímať vhodné „pózy“, priestor a „pozadie“.

Moje doterajšie skúsenosti s portrétovaním sú pomerne časté a opakované, keďže okrem iného školím pre niekoľko organizácií, kde portrétová fotografia je „must“. Pre toto fotografovanie som sa rozhodla hneď, ako som v jeho portfóliu fotografií uvidela štýl vytváraných portrétov. Okamžite ma uchvátila schopnost doktora Ďurdiaka zachytiť človeka aký je. Bez pozlátok, bez prikrášlenia, ale zároveň vyžarovali ich vnútornú krásu. Každý jeden človek na jeho foto sa mi javil blízky, sympatický.

Spojenie fotografického umenia so psychologickým prístupom a s fotkami, ktoré odrážajú aj niečo z hĺbky duše človeka je presne ten dôvod, pre ktorý som si vybrala toto portrétovanie. Nechcela som vyretušované, vyphotoshopované foto, ale takú, kde ma ľudia podľa nej spoznajú aj keď pôjdem v teplákoch vyniesť smeti 🙂

Na fotografiách je zachytený kus mojej duše, ktorá tvorí to, čo robí človeka človekom. Ešte raz veľmi pekne ďakujem, nielen za skvelé foto, ale aj zážitok!

Mgr. Alexandra Guttmann
projektová manažérka

Vlado Zlatoš

 

Keď chcete prekročiť vlastný tieň, byť silnejším a aj užitočnejším pre druhých

Dá sa fotografiou zachytiť vnútro človeka, jeho charakter a celková osobnosť? To, čo je v ňom autentické a naopak nezachytiť iba hranú masku, pretvárku? Vidieť svoje skutočné JA, svoju dušu? A čo je TO skutočné JA? Ako ho vieme rozpoznať v sebe alebo v tých druhých?

Doktor Ďurdiak svojim unikátnym prístupom nám pomáha objavovať oboje. Dokáže nás nasmerovať na jadro našej či druhej osobnosti (skutočné JA) a zároveň ho neobyčajne zachytiť aj ako realitu (fotografiou). Pomocou nej si môžeme pripomínať, kým sme, za čím si stojíme, aké sú naše hodnoty.

Aj vďaka tomu môžeme mať pred sebou náskok a pracovať každý deň na skutočne lepšej verzii samého seba. A keď raz budeme silnejší, nepochybne budeme aj užitočnejší pre druhých. A v tom vie byt doktor Ďurdiak náramne užitočný bez ohľadu na to, či vás niečo trápi, alebo jednoducho chcete prekročiť svoj vlastný tieň…

PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD.
Inovátor a tvorca kultúry výživného pohybu a funkčného stravovania na Slovensku

Zuzana Babulicová

 

Fotky, ktoré nie sú iba o vonkajšej kráse, ale zachytávajú oveľa viac ~ sú to snímky, na ktorých vidieť črty i celý život človeka

Celkový prístup ku klientovi, od komunikácie, cez fotografovanie až po samotné snímky boli pre mňa zážitkom. Človek sa málo kedy stretne s otvoreným prístupom, ktorý ľudským, ale odborným spôsobom odhalí črty, vlastnosti, či schopnosti človeka, ktoré sú mu niekedy skryté a pre mňa osobne niekedy nezrozumiteľné. Po našich stretnutiach sa snažím mať vo veciach „systém“. V premýšľaní, či v každodenných povinnostiach. Určiť si priority, ktoré sú pre danú chvíľu, pre môj život a rodinu dôležité.

Váš poradenský prístup by som nazvala terapiou. Ešte som sa nestretla s fotografom, ktorý by konzultoval nielen výsledné snímky, ale aj prežívanie človeka, objektu fotografovania. Z mojich skúseností s profesionálnymi fotografmi boli výsledné snímky kvalitné i zaujímavé, ale trochu podobné. A môžem povedať, že som často na nich hľadala chyby – kde sa ako tvárim, či vyzerám na nich dobre. A teda naozaj prekvapením pre mňa bolo, že na „4m2″ sa dajú zhotoviť originálne snímky, ktoré zachytávajú moje rôzne podoby. Napriek tomu, Vaše fotky akoby neboli o vonkajšej kráse. Zachytávajú oveľa viac. Na tých snímkach vidím celý môj život. Áno, v tom istom oblečení, v rovnakom čase, ale každá snímka akoby znázorňovala mňa v inej životnej etape.

Práve spojenie psychológie a umenia je samo o sebe predpokladom pridanej hodnoty, ale úprimne, nie je psychológ ako psychológ. Práve Vaša osobnosť a schopnosť vidieť a pomenovať prežívanie človeka je zážitok, ktorý naozaj aj s odstupom času necháva v človeku odkaz, ktorý sa snažím v správnej chvíli pripomínať 🙂

Vaše motto „To nie je iba poradenstvo, to je nový prístup“ z môjho pohľadu absolútne vystihuje podstatu Vašej práce, najmä veta „Povieme vám aj to, čo vám iní povedať nevedia…“

Odporúčaním pre iných sú moje snímky, ktoré som im ukázala a naozaj platí, že Vaša práca je Vám najlepšou reklamou. Každému však hovorím, že celé tie hodiny boli pre mňa zážitkom a dozvedela som sa o sebe viac, ako som čakala. Z pozície klienta Vám naozaj odporúčanie na zlepšenie dať neviem, z môjho pohľadu adekvátne Vaše motto vystihuje nielen Váš prístup, ale výsledky, ktoré možno nie sú na prvý pohľad zjavné, ale určite trvalé.

Ďakujem za Vašu ústretovosť a možnosť vyhotoviť portrétne fotografie. Keď sa ku nim z času na čas vraciam, je naozaj zaujímavé, že im často mením poradie „obľúbenosti“. A často si pripomínam niektoré Vaše slová, odporúčania ako v živote pracovať so svojimi vlastnosťami a schopnosťami.

Spätnú väzbu píšem až po dlhšej dobe. Tieto riadky som začala písať už niekoľko krát, ale nikdy pre mňa nebol ten správny čas na ich odoslanie. Ešte raz úprimne ďakujem 🙂

PaedDr. Zuzana Babulicová, PhD.
Katedra pedagogiky PF UKF v Nitre

Katarína Csongár

 

Úplne iný, neobvyklý prístup pri zachytení skutočnej osobnosti človeka

V prístupe a štýle fotografovania doktorom Ďurdiakom som videla, že vie presne, čo chce zachytiť. Výslednú fotku a iskru v očiach videl skôr, než to zaznamenal fotoaparát.

Na vytvorených fotografiách oceňujem, že na každej fotke som to skutočne Ja a to je asi najväčší rozdiel medzi bežnými fotkami a týmito zábermi.

Na základe tejto skúsenosti môžem povedať, že je to úplne iný, neobvyklý prístup pri zachytení skutočnej osobnosti človeka. Verím, že v budúcnosti „prežijú“ iba tie spoločnosti, ktoré sú svojimi službami unikátne. Ako napríklad takáto terapia fotografiou, ktorá môže pomôcť človeku lepšie prijať seba samého a učiť ho mať seba viac rád.

Ing. Katarína Csongár
korporátny konzultant rozvojových aktivít

EMA

 

Pootvorenie okna do duše človeka cez vnímanie a zachytenie jeho jedinečnosti a originality

Poradenské stretnutie s Dr. Ľubošom Ďurdiakom hodnotím veľmi pozitívne v znamení uvoľnenia a poznania. Cítila som sa dobre, nenútene a prirodzene napriek tomu, že mi nehovoril to, čo som chcela počuť, ako sa to niekedy na podobných poradenských stretnutiach stáva.

Poukázal na to, aké veci ma budú sprevádzať do konca života, bolo to pritom podané úprimne a bez ponúkania zaručených riešení toho, čo sa zmeniť nedá. Pre mňa to bolo pootvorenie okna do mojej duše, nahliadnutie aj tam, kde sa zvyčajne nechcem dívať. Minulosť už nezmením, takže to, o čom sme spolu hovorili, ma môže posunúť len dopredu, pravdaže, ak budem chcieť.

Objektívy fotoaparátov nevyhľadávam rada, súčasťou mnou vybraného poradenského stretnutia však bol aj zaujímavý projekt Tru Face – Sebapoznávanie fotografiou. Zo stretnutia tak mám aj fotografie s mojimi portrétmi, na ktorých je zachytené jeho videnie mojej osoby. Fotografie sú profesionálne a skutočne vystihujú moje Ja. Doktora Ďurdiaka odporúčam najmä pre jeho nenútený, prirodzený prístup. Oceňujem jeho vnímanie jedinečnosti a originality človeka, na ktorých vo svojom poradenskom prístupe stavia.

Janka Daniková
majiteľka spoločnosti EMA
Žilina

Frank Jalšovský

 

Jeden z najlepších fotografov na svete, ktorý pracuje na rôznych úrovniach

Ľuboš Ďurdiak dokáže veľa vypovedať a to bez zbytočného pátosu a prehnaných kvetnatých výrazových prostriedkov. Je špičkový analytik ľudskej duše, myslím si, že na Slovensku nemá páru. Až veľmi dobre charakterizoval a zachytil moju dušu, či mňa ako takého. Je však nielen špičkový psychológ a vynikajúci vo svojej profesii, ktorú prevádza, ale osobne si myslím, že je aj špičkový fotograf, a to nechcem lichotiť, len konštatujem realitu.

Osobne si myslím, že Ľuboš je jeden z najlepších fotografov na svete, ktorý pracuje na rôznych úrovniach. Jeho fotografické snímky sú pre mňa skutočné bonbóniky a šperky. Z môjho pohľadu patrí medzi „top of the line“ spiritov, akých som kedy stretol na tejto planéte. Som hrdý, že ho poznám a že som s ním mohol spolupracovať aj v oblasti fotografie.

Ľuboš je veľmi nadaný a má multi talenty od narodenia, od Boha. Jeho analýza a psychologický i umelecký pohľad na moju osobu i moje dielo je veľmi výstižný a veľmi rád som si zaradil do svojho portfólia jeho snímky mojich portrétov, ako aj výsledok fotodokumentácie môjho ateliéru a fotoreportáže mojej vernisáže v Prezidentskom paláci. Zberatelia umenia si vždy prezerajú moje portfóliá pri návštevách v štúdiu. Zároveň pripravujem unikátnu knihu z môjho života i mojej tvorby a s jeho fotografiami v nej určite počítam.

Akad. mal. Frank Jalsovsky
Výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

MS Gastro

 

Pre každého, kto hľadá výnimočnosť, úplne nový prístup a kto chce vystihnúť skutočnú podstatu veci jedinečným spôsobom

Vo svojej spoločnosti som viackrát využil poradenské služby Dr. Ľuboša Ďurdiaka v oblasti psychológie reklamy a marketingu. Na účely tohto poradenstva boli využité aj ponúkané fotografické služby jeho agentúry PSYCHOTREND a Discovery Trend. Výsledkom boli profesionálne portrétne i produktové fotografie, s ktorými som maximálne spokojný.

Super bolo nielen to, že Dr. Ďurdiak mi samotné fotografie zhotovil, ale mi navrhol veľmi zaujímavé až netradičné inšpirácie, na základe ktorých vznikli veľmi unikátne zábery. A práve fotografie, ktoré sa mi v prvom okamihu javili ako nezvyčajné, boli v praxi skutočne najefektívnejšie.

V agentúre PSYCHOTREND je možné využiť veľkú výhodu oproti inej konkurencii – spojenie vynikajúceho psychológa a fotografa v jednej osobe, vďaka čomu sa poradenský prístup v oblasti psychológie reklamy a marketingu stáva veľmi efektívny a účinný.

V mojom hodnotení dávam za takéto poradenské služby 11 bodov z 10 a určite ich odporúčam vyskúšať každému, kto hľadá výnimočnosť, úplne nový prístup a chce vystihnúť skutočnú podstatu veci jedinečným spôsobom.

Marek Stanek
majiteľ a konateľ spoločnosti MS Gastro, s.r.o.
reštaurácia Cherry´s

CCA

 

Spojenie oduševneného prístupu veľmi dobrého fotografa, profesionálneho psychológa a znalca ľudských pováh

Služby agentúry Psychotrend, som využil niekoľkokrát, či už služby kouča Dr. Ďurdiaka, alebo asistenciu pri výberovom konaní zamestnancov a nedávno reklamné služby formou profesionálnych fotografií našich produktov. Po všetkých stránkach môžem potvrdiť plnú spokojnosť s danými službami, ktoré neraz príjemným spôsobom zašli za rámec dohodnutého – v prospech klienta.

Skutočne, musím oceniť posledne prístup pri realizácii našich fotografií na reklamné účely. Fotografie majú veľmi vysokú kvalitatívnu úroveň, čo ocenili aj naši grafici. Podľa môjho názoru, sú kvalitné hlavne z dôvodu, že je v nich skĺbený oduševnený prístup veľmi dobrého fotografa, profesionálneho psychológa a znalca ľudských pováh Dr. Ďurdiaka.

V neposlednom rade musím spomenúť, že oproti iným reklamným agentúram a fotografom, s ktorými sme doteraz spolupracovali, oceňujem veľmi presné dodržiavanie dohodnutých časových termínov, čo je v dnešnej dobe veľmi vzácne. Aj z týchto dôvodov služby agentúry Psychotrend – Dr. Ďurdiaka vrelo odporúčam.

Ing. Vladimír Macko
CCA,s.r.o.
NOBELI CAFFE

Martin Kilian

 

Fotky oslňujúce kvalitou, bezprostrednosťou a zvyšujúce chuť na sebe pracovať

Fotografovaním som začínal svoju moju žurnalistickú kariéru, o to viac prácu Dr. Ľuboša Ďurdiaka kvitujem, lebo iba málo fotografov vie svoj cielený objekt zamerať v takej kvalite. Takéto krásne fotky nemajú ani ligisti!

Snímky vo mne vyvolali veľmi pozitívne pocity a emócie. Víťazný gól sme strelili z poslednej akcie v tretej minúte nadstaveného času a je naozaj krásne, že teraz s odstupom času opäť pozerám, ako na seba skáčeme, ako sa tešíme. Presne o týchto momentoch je futbal a takáto nesporne kvalitná a bohatá fotogaléria je obrovským bonusom.

„Takáto kvalitná fotogaléria dokáže stmeliť klub ako taký, chalani majú po zhliadnutí Vašej práce zvýšenú motiváciu do roboty, väčšiu chuť na sebe pracovať. Je rozdiel, ak by rovnakú situáciu odfotil bežný fotograf a Vy, Vaše fotky doslova oslňujú ostrosťou, bezprostrednosťou. Ťažko niečo vytknúť. Veľmi pekne Vám ďakujem za sprostredkovaný zážitok pomocou Vašich fotiek a prajem Vám veľa šťastia do budúcnosti!“

Link na fotogalériu futbalového klubu FC Jelenec: https://www.facebook.com/pg/FC-Jelenec-834561466666762/photos/?tab=album&album_id=1229915943797977

Martin Kilian ml.
gólman klubu FC Jelenec U19 – sk.A – ObFZ NR (Muži)
redaktor MY Nitrianskych novín a 
webstránky Oblastného futbalového zväzu v Nitre
http://www.mynoviny.sk/nase-redakcie/nitriansky-kraj/nitrianske-noviny/#c118
www.obfz.sk

Jakub Fazekaš

 

Snímky vystihujúce čaro okamihu

Fotografie zo zápasu Jelenec – Machulince sú vytvorené perfektne a každá snímka vystihuje dané čaro okamihu. Po zhliadnutí fotogalérie mám príjemné a radostné pocity. V porovnaní s ostatnými fotografmi je vidieť za snímkami Dr. Ľuboša Ďurdiaka hodiny kvalitnej práce.

Jeho prácu odporúčam, lebo každá fotka skrýva v sebe niečo výnimočné. Všetky zábery sú originálne a dokážu sa rovnať aj s fotkami z vyšších futbalových líg. Fotoreportáž s takýmto prístupom a v takomto štýle môže priniesť radosť a chcenie bojovať v našom furbalovom klube a túžbu každého hráča, aby bol práve on na ďalšej snímke.

Link na fotogalériu FC Jelenec: https://www.facebook.com/pg/FC-Jelenec-834561466666762/photos/?tab=album&album_id=1229915943797977

Jakub Fazekaš
hráč FK FC Jelenec U19 – sk.A – ObFZ NR (Muži)

Adrián Šajben

 

Snímky vyvolávajúce pocity šťastia

Fotografické snímky, ktoré nám poskytol Dr. Ľuboš Ďurdiak, sú veľmi kvalitné, je na nich zachytená celá atmosféra športového podujatia. Po ich zhliadnutí vo mne vyvolali pocity šťastia.

Pri porovnaní s ostatnými fotografmi, ktorí fotili naše futbalové zápasy, sú tieto zábery oveľa kvalitnejšie, čo je hlavný argument, kvôli ktorému takýto prístup a fotografickú prácu odporúčam. Zo psychologického hľadiska fotoreportáž v takomto štýle môže jednoznačne stmeliť celý futbalový tím.

Link na fotogalériu FC Jelenec: https://www.facebook.com/pg/FC-Jelenec-834561466666762/photos/?tab=album&album_id=1229915943797977

Adrián Šajben
hráč FK FC Jelenec U19 – sk.A – ObFZ NR (Muži)

Marcela P.

 

Snímky pripomínajúce veľa krásneho z osobnosti i z celého života človeka

V priebehu roka 2015 som prijala ponuku PaedDr. Ľuboša Ďurdiaka, PhD. využiť v rámci jeho poradenských stretnutí aj silu fotografie z jeho perspektívy. Kvôli mojim dlhodobým zdravotným problémom som si nemyslela, že to zvládnem, keďže som sa odhodlávala, či vôbec prejdem a prídem na koučing, nakoniec som však bola prekvapená, že to bolo veľmi fajn.

Bolo to pre mňa prekvapujúce, lebo ja sa nie veľmi rada fotím, ale teraz mi to vôbec nevadilo. Doktor Ďurdiak dokázal vytvoriť veľmi uvoľnenú atmosféru, necítila som ani žiadny tlak, ako sa mám alebo nemám tváriť, bolo to pre mňa príjemné a zábavné, aj som zabudla na svoje starosti. Samu ma prekvapilo, že som bola ochotná sa „postaviť do tej fotky“, nikto ma doteraz tak nefotil. Vrátili sa mi príjemné spomienky z mojej mladosti. Po fotografovaní som si uvedomila mnohé skutočnosti, dokonca sa mi začali vynárať spomienky na rôzne milé príhody, ktoré som zažila s mojimi blízkymi osobami.

Zaujímavé pre mňa bolo aj to, že ten čas strávený fotografovaním mi ubehol veľmi rýchlo. Keby mi pred tým niekto povedal, že sa budem 1,5 hodiny fotiť, nevedela by som si to ani predstaviť, ako to zvládnem a ako to bude vyzerať.

Fotografovanie prebiehalo v interiéri, ale najmä na námestí v mojom rodnom meste na Slovensku, roky však už bývam v zahraničí. A hoci som časom k môjmu rodnému mestu nadobudla záporný vzťah a nevracala som sa tam rada, teraz mám znova pocit, že toto mesto je mi veľmi blízke. Mám novú skúsenosť, ktorá mi pripomenula veľa krásneho z čias, kedy som tam vyrastala a trávila veľa času. Fotografie mi to budú teraz stále pripomínať, chcela by som z toho ťažiť vo svojom živote.

Keď som uvidela spracované fotografie z interiéru, ale aj z exteriéru, normálne ma rozplakali… skutočne mi pripomínali všetko pekné, čo som zažila a cítila kedysi v meste, v ktorom som vyrastala. Fotografie vyjadrujú presne moje Ja a naozaj to, čo som vo svojom vnútri cítila. Fotky z interiéru sú ako by som bola naozajstnou modelkou, som veľmi prekvapená a spokojná, lebo ja na fotkách zvyčajne nevyzerám dobre a celkovo sa nerada fotím.

Marcela P.
(Praha, CZ)