Lesk a bieda povahy – referencie na knihu

Keby aspoň polovica čitateľov si z eKnihy niečo zobrala, verím, že život by bol krajší a ľudia k sebe ohľaduplnejší – hlboké myšlienky, pri čítaní ktorých stratíte pojem o čase

 

Musím povedať, že eKniha “Lesk a bieda povahy” (2023) predčila moje očakávania. Som náročný čitateľ a aj čo sa kinematografie týka, nemám rada povrchnosť a mlátenie prázdnej slamy a zbytočné omáčky, pre mňa tie veci musia mať dušu, nejaký odkaz alebo poučenie, niečo, čo človeka donúti zamyslieť sa nad tým, čo práve číta a toto všetko táto kniha splnila. Pri jej čítaní som úplne stratila pojem o čase. Naozaj hlboké, duchaplné myšlienky využiteľné v živote, s ktorými sa plne stotožňujem. Dotklo sa ma asi všetko, no najviac ma oslovila kapitola “Byť pripravený stretnúť sám seba chce viac odvahy ako by sa mohlo zdať.” Každý by mal začať sám od seba, porozumieť sebe, svojim potrebám, ale aj svojim tieňom alebo démonom a strachom a pracovať na vlastnom rozvoji, učiť sa byť šťastným a vyrovnaný sám so sebou, lebo iba tak môže budovať plnohodnotné vzťahy okolo seba.

Myslím, že je jedno, akú profesiu človek robí, kniha je určená pre širokospektrálne publikum. Kapitoly sú krátke, jasné, výstižné. Túto knihu by si mal naozaj prečítať každý, aj keď nie každý to môže rovnako pochopiť. Kniha “Lesk a bieda povahy” poskytuje a otvára možnosti zamyslenia sa nad spoločenskými, pracovnými, ale aj osobnými vzťahmi. Každý si v nej nájde niečo svoje, čo ho osloví. Mám pocit, že v tejto hektickej dobe niekedy zabúdame byť ľuďmi. Keby aspoň polovica čitateľov si z eKnihy niečo zobrala, verím, že život by bol krajší a ľudia k sebe ohľaduplnejší.

PaedDr. Jana Sádovská, PhD.
učiteľka predškolskej a elementárnej pedagogiky